Zorbing objednavka
Berounka je největší řekou Plzeňska.Může se pyšnit kuriozní vlastností.Nemá žádný pramen,vzniká soutokem řek Mže, Radbůzy,Úhlava a Úslavy.Její říční život začíná pod plzeňským Prazdrojem,v místě,které Plzeňácí nazývají Na Obcízně.Nejbližší Plzeňanům je údolí pod městem.Dříve zde bývala voda hodně znečištěná a někdy i páchnoucí, ale to již naštěstí patří minulost

Berounka je tichá,klidná řeka bez zvlášť nebezpečných míst ,která je sjízdná prakticky po celý rok. Tento charakter řeky ocení zejména začínající vodáci a rodiny s dětmi,splouvající řeku o letní dovolené. Berounka je pro svou nenáročnost vyhledávána vodáckými rodinami i sportovně nenáročnými romantiky, vychutnávajícími tichou krásu zdejší přírody i pivo v okolních venkovských hospůdkách.

Berounka je velmi zajímavá z pohledu výskytu ptactva. Využívají ji nejen ke hnízdění, ale i jako orientační bod při migracích na dlouhé vzdálenosti. Lze zde spatřit například tyto druhy - labuť bílá, potápka malá, čáp bílý a černý, kachna divoká, volavka popelavá, racek chechtavý, lyska černá, ledňáček říční a další. Svahy hustě porostlé křovinami poskytují ideální podmínky pro hnízdění řadě pěvců - například sýkora koňadra, červenka obecná, střízlík obecný, trhlík lesní, kukačka obecná a další. Dále se vyskytují: káně lesní, včelojed lesní, krahujec lesní, poštolka obecná, velký výr, koroptev polní a další.Zejména rybářům se nelíbí, že si za své oblíbené působiště vybrali Berounku kormoráni a volavky. K obyvatelům oblasti patří též někteří hmyzožravci (rejsek obecný, rejsek vodní, krtek obecný), hlodavci (myšice lesní, norník rudý, hraboš polní, veverka obecná), šelmy(liška obecná, kuna lesní, vydra říční, jezevec lesní) a dosud nezmíněné druhy(např. zajíc polní, králík divoký, srnec obecný, jelen evropský, prase divoké).

Okolí řeky Berounky je obyvateli Plzeňského kraje často opomíjeno, méně navštěvováno a jeví se jako méně známé. Nabízí však mnoho krás k poznání.
Ať zvolíte jakýkoli způsob návštěvy tohoto regionu - pěšky, na kole, na lodi, určitě se vám bude v kraji líbit!

O Berounce
Vodáctví
Turistika, rybaření
Ke stažení
Tábořiště
Jezy
Galerie
Zajímavosti v okolí
Zajímavosti historické
Závěr
Zajímavosti

Partneři
"Tento projekt je spolufinancována Plzeňským krajem a Evropskou unií v rámci Společného regionálního operačního programu
Grantové schéma 4.1.2 Podpora veřejných subjektů při rozvoji služeb v cestovním ruchu v PK"
Design and programing Junior Industry.cz Powered byMujHost.net